God is dood – Andy McGrath

De opkomst en ondergang van Frank Vandenbroucke
'God', zo noemde men hem. Voor zijn bovenaardse talent, zijn hemelse looks. Hij reeg de overwinningen aan elkaar en bracht wielerfans in vervoering. Hij kende slechts één vijand: zichzelf. Want hij reed met duizelingwekkende snelheid maar leefde naast de fiets nog sneller. Depressie, verslavingen, auto-ongelukken, een echtscheiding en talloze rechtszaken beheersten zijn leven. Twee keer probeerde hij zelfmoord te plegen. Hij werd geschorst, viel uit de gratie. Op 12 oktober 2009 werd Frank Vandenbroucke, amper 34 jaar, dood aangetroffen in de kamer van een prostituee in Senegal. 'God is dood.'

Andy McGrath

Andy McGrath is de hoofdredacteur van Rouleur Magazine. Hij werkte eerder bij Cycling Weekly en Cycle Sport en schreef over wielrennen voor o.a. The Guardian en Financial Times. Hij is de auteur van de alom geprezen biografie Tom Simpson: Bird on a Wire, die in 2017 de William Hill Sports Book won. Voor zijn nieuwe biografie over Frank Vandenbroucke deed hij jarenlang research en interviewde hij ontelbare betrokkenen.
Pagina's: 320
Uitgever: Horizon
Verschijningsdatum:
ISBN: 9789492159656
No results found.
Recensie boekbespreking van God is dood
Op dit moment wordt dit boek gelezen door een van onze recensenten. Na lezing volgt hier een recensie annex boekbespreking.
Frank van Leeuwen

Recensent, Wielertochten.nl

De uitgebreide samenvatting vanGod is dood
De uitgebreide samenvatting

Onlangs uitgekomen wielerboeken…

Veldrijden – Jacques Sys

Veldrijden – Jacques Sys

Veldrijden van Jacques Sys schetst de geschiedenis en ontwikkeling van veldrijden door middel van portretten van de 100 beste veldrijders ooit, van Roger Rondeaux tot Mathieu van der Poel. Het boek biedt een overzicht van meer dan 120 jaar cyclocross, van modderige akkers tot snelle, technische circuits. Ondanks de modernisering blijft veldrijden een volkse en meeslepende sport die zijn authentieke karakter behoudt.
Remco Evenepoel Ongeremd – Frank van de Winkel

Remco Evenepoel Ongeremd – Frank van de Winkel

"Ongeremd" is de biografie van de Belgische wielrenner Remco Evenepoel, geschreven door Frank van de Winkel. Het boek belicht de bliksemcarrière van deze jongeman die van een beloftevol voetbalcarrière overschakelde naar wielrennen en al snel wereldkampioen en winnaar van grote rondes werd. Het geeft inzicht in zijn sportieve triomfen, persoonlijke uitdagingen, en de immense druk van de wielerwereld.
Mathieu van der Poel, het fenomeen verklaard – Mark de Bruijn

Mathieu van der Poel, het fenomeen verklaard – Mark de Bruijn

De vernieuwde editie van Mark de Bruijns bestseller belicht hoe Mathieu van der Poel, ook wel bekend als ‘MvdP’, uitgroeide tot een fenomeen in de wielersport.