
Groeten uit de tour – Peter Ouwerkerk
50 opmerkelijke verhalen en beelden uit de Ronde van Frankrijk
Peter OuwerkerkWielrennen is meer dan hard fietsen. Wielrennen is het leven, is opera, is een bibliotheek aan verhalen. Wielrennen is de dood of de gladiolen, afzien en lijden, drama en entertainment. Wielrennen is verhalen vertellen en doorvertellen. Peter Ouwerkerk kan dat als geen ander. De gevierde journalist met 45 jaar ervaring in de Tour de France schrijft zoals hij praat: bevlogen, ongeremd, betrokken, zich verbazend én met kennis van zaken. Niet zelden worden die verhalen opgewekt door foto’s uit de koers. Beelden die een moment vastleggen, maar niet het hele verhaal vertellen. Wat zien we? Wat gebeurt er? Wat ging er aan het fotomoment vooraf, en wat daarna?Peter Ouwerkerk koos 50 opmerkelijke foto’s van personen, situaties en gebeurtenissen uit ruim 100 jaar Tourhistorie. Hij vertelt het verhaal bij wat we zien. En dat verhaal is altijd anders dan we dachten.Recensie:
‘Wie de cover van zijn nieuwst boek Groeten uit de Tour bekijkt, begrijpt dat Ouwerkerk zijn vrouw op handen draagt: een vrouwelijke fan op een gewone fiets geflankeerd door de Belg Jean Arts en de Oostenrijkse renner Karl Tallinger. De laatste duwt de vrouw een beetje. Mooi beeld.’ – **** Sportspecial Tour de France 2016 ‘Nieuwe verhalen staan er niet in. Maar daar ging het Ouwerkerk ook niet om. Het ging deze keer om het componeren van fijne beeldende zinnen.’ – **** Sportspecial Tour de France 2016 ‘Een heerlijk boek.’ – **** Sportspecial Tour de France 2016 ‘Peter Ouwerkerk maakte een mooie bundel anekdotes rondom telkens een foto; de meeste daarvan ademen puur lijden en aan waanzin grenzende heroïek. Ouwerkerk schrijft mooi, eenvoudig, beeldend en soms poëtisch. Als de wielertaal een soigneur had, was hij het. Hij balsemt de tourgeschiedenis met de menselijke maat.’ – Nederlands DagbladGerelateerde boeken
Pagina's: 224
Uitgever: de Geus
Verschijningsdatum: 06/2017
ISBN:
Recensie boekbespreking van Groeten uit de tour
Op dit moment wordt dit boek gelezen door een van onze recensenten. Na lezing volgt hier een recensie annex boekbespreking.
De uitgebreide samenvatting vanGroeten uit de tour
De uitgebreide samenvatting
Onlangs uitgekomen wielerboeken…

Straffe touren – Geert de Vriese
Wielerauteur Geert De Vriese (Bahamontes) vertelt in Straffe Touren in zijn meeslepende stijl het verhaal van meer dan een eeuw Belgische triomfen in de Ronde van Frankrijk.

Incroyable! – Thomas Olsthoorn
Incroyable! van Thomas Olsthoorn vertelt over bijzondere ritwinnaars in de jongste jaren van de Tour de France. Met hoofdrolspelers als Marianne Vos, Fabio Jakobsen en Mathieu van der Poel.

Verhalen uit de volgwagen – Lidewey van Noord
Een uniek perspectief op de koers, van de hand van een van Nederlands beste wielerschrijvers.

Het Plan – Nandoe Broers
Hoe Team Jumbo-Visma de beste wielerploeg ter wereld werd. Nando Broers was erbij en legt het in dit boek vast.