Frank, redacteur van Wielertochten.nl, zijn eerste wielerbroek was van AGU. Van wol en met een echt zeemleren lap om zijn zakie te beschermen. Hij had deze gekocht bij Vroom & Dreesman in Leiden.
Het oer-Hollandse warenhuis Vroom en Dreesman bestaat niet meer. Het had niet veel gescheeld of AGU was ook failliet verklaard. In september 2024 kwam AGU in de financiële problemen. EcoMotion redde het wielerkledingmerk van de ondergang en kan met de overname weer naar de toekomst kijken. Ook Frank kan zijn wielergear blijven kopen bij AGU. Geen wollen, kriebelige broek, maar anno 2024 een comfortabele fietsbroek gemaakt van de beste materialen.
AGU, een van de meest iconische wielerkledingmerken ter wereld, heeft een rijke historie die teruggaat tot het begin van de jaren zestig. AGU heeft zijn wortels in Nederland waar fietsen deel is van de cultuur. AGU werd opgericht in het geboortejaar van redacteur Ab+ (1966) als een samenvoeging van drie fietsspeciaalzaken uit Alkmaar. De naam AGU is een afkorting voor Alkmaarse Groothandels Unie. Ze verkochten in eerste instantie fietsaccessoires, maar al snel breidde het bedrijf uit naar kleding voor fietsers. Dit leidde tot de ontwikkeling van hoogwaardige, waterdichte regenkleding die al snel populair werd onder zowel recreatieve fietsers als professionals. De iconische AGU regenjas werd synoniem voor betrouwbaarheid en kwaliteit.
AGU groeide explosief toen het merk sponsor en leverancier werd van professionele wielerploegen. Ze ontwikkelden speciaal ontworpen kleding die voldeed aan de hoge eisen van topsporters. Door samenwerking met de legendarische TI-Raleigh ploeg (1974-1983) , geleid door Peter Post, kreeg AGU een enorme naamsbekendheid. In deze periode speelde AGU een belangrijke rol in de ontwikkeling van aerodynamische wielerkleding en technische materialen. Niet gek dat AGU nu ook samenwerkt met een van de beste wielerploegen van de wereld. Jumbo-Visma-team. Dit partnerschap heeft geleid tot nieuwe innovaties in (winter) wielerkleding, zoals aerodynamische pakken en duurzame ademende stoffen.
Door het mislopen van een groothandelsdeal, hoge voorraden, stevige concurrentie en lagere marges kwam het Alkmaarse bedrijf in 2024 in de problemen. Gelukkig door de overname van EcoMotion kan AGU weer vooruit kijken. Met zijn focus op kwaliteit, innovatie en duurzaamheid blijft AGU gelukkig een essentieel onderdeel van de fietswereld. Wat begon als een kleine groothandel in Alkmaar is uitgegroeid tot een wereldwijd erkend merk dat fietsers inspireert en je ondersteunt bij elke rit. Of je nu een doorgewinterde wielrenner bent of een recreatieve fietser, AGU belichaamt meer dan 50 jaar toewijding aan de fietssport.
Kijk eens rond op de AGU site voor een nieuwe outfit voor het nieuwe seizoen 2025. Frank, geen wollen broek meer, maar een lekker zittende fietsbroek gemaakt van eco-vriendelijke en gerecyclede materialen.
Ab+